Bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly patří mezi nejmodernější trendy v oblasti hliníkových zahradních pergol.  

Jejich hlavní předností je zastřešení tvořené naklápěcími lamelami, díky kterým dosahuje efektivní regulaci stínění a odvětrání přehřátého vzduchu, čímž zajistí příjemné strávené chvíli pod Vaší pergolou.

Bioklimatické pergoly mají velmi elegantní i moderní vzhled a udávají trend v oblasti hliníkových zahradních i stínícíh staveb.

Bioklimatické pergoly mohou být v různých kombinacích a tvarech, z tohoto důvodu nám pošlete vaši představu na email: hzb@hzb.cz nebo nám zavolejte na tel.: +420 541 245 799 kde se vám bude věnovat náš technik.

Předností bioklimatických pergol je otočná lamelová střecha, která funguje jak proti dešti tak i stíní proti slunci + odvětrává přehřátých vzduch nejen v letních měsících, čímž je vzduch uvnitř pergoly ideální.

Bioklimatické pergoly jsou kombinací využití přírodní energie a moderních konstrukčních materiálů s cílem dosažení maximálního komfortu při posezení pod samotnou pergolou. 

Řada možností nám naskýtá bioklimatická pergola : pohyblivý slunolam, střešní markýzy či screenové rolety a další prvky jsou dálkově ovládané pro maximální komfort zákazníků a to vše za přijatelné ceny.

Technické specifikace bioklimatických pergol

Bioklimatické pergoly jsou populární řešení zastřešení terasy pro moderní stavby. Tento typ pergol má zcela rovnou obvodovou konstrukci (bez sklonu) a střechu tvoří hliníkové lamely, které je možno polohovat (naklápět) v rozmezí od 0° do 135°.

Při uzavřených lamelách pergoly docílíte “naprosto pevné střechy”, která Vás plně ochrání před sluncem a deštěm. Extrudované hliníkové lamely jsou uloženy ve spádu vždy k motoru a na této straně musí být taktéž instalovány odtokové sloupy.

Odtok vody je vždy integrován uvnitř nosné stojiny pergoly a v závislosti na velikosti se určuje počet odtokových sloupů (do 17 m2 je pouze jeden sloup, nad 17 m2 se již používají 2 odtokové sloupy). Provedení pergoly může být na 4 sloupech (tzv. samostatně stojící) nebo částečně kotvené na domě.

Barvy kontrukce bioklimatických pergol

Hliníkové profily, které tvoří pergolu jsou opatřeny práškovou barvou V základní nabídce je k dispozici 14 barev bez příplatku. Za příplatek je možno zvolit z dalších 15 speciálních barev, nebo vybrat jakoukoliv jinou barvu ze vzorníku RAL.

Stíněné bioklimatické pergoly pomocí screenových rolet

Moderní, funkční a uživatelsky komfortní. Přesně takové jsou screenové rolety z dílny naší společnosti. Screenové rolety jsou tvořeny speciální tkaninou ze skleněných, nebo polyesterových vláken s potahovou vrstvou PVC, která díky svému složení dokáže částečně pohltit a odrazit sluneční energii a tím zabránit ohřívání interiéru. V letním období screenové rolety sníží teplotu v místnosti až o několik stupňů. Dalšími nosnými vlastnostmi je ochrana proti větru, dešti a hmyzu. Zároveň také screen zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor. Screenová roleta vyniká mimo jiné i tím, že při zatažených roletách stále zachovává výhled do venkovního prostředí, ale pohled zvenčí do místnosti látka naopak nedovolí. 

Odborná montáž bioklimatických pergol

Odborná montáž bezúdržbových pergol s pevnou střechou Vám zaručí dlouhou životnost výrobku, bezpečný provoz a mnoho dalšího. Instalaci pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci u dodavatele. Instalace trvá přibližně 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a příslušenství.

Kotvení bioklimatických pergol

Kotvení hliníkové pergoly je standardně na stěnu domu. V případě montáže na stěnu je důležité zjistit parametry zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou. Jelikož se každému projektu věnujeme na míru, tak jsme schopni zajistit pomocné konzole a profily pro zdárné a bezpečné kotvení.