Zimní zahrady

Datum: 21. 6. 2016

Zimní zahrady jsou nejvíce využívány jako obytné prostory, které poskytují velmi příjemné možnosti oddechu a relaxace. Pokud toužíte po celoročně obývatelné oáze klidu se zelení a ideálním vnitřním klimatem, tak je nejvyšší čas pro její realizaci.

V zimní zahradě by se teplota vzduchu měla pohybovat okolo 20C a vlhkost vzduchu okolo 55%. Zimní zahrada je tím nejvhodnějším prostředkem pro propojení exteriéru s interiérem, který zaručí velmi intenzivní kontakt s přírodou.

Zimní zahrada je nejčastěji realizována formou přístavby k rodinnému domu a to v podobě prosklené místnosti, která je určená k pěstování rostlin.

Je doporučeno orientovat zimní zahradu směrem na jih, protože je dopad slunečního záření nejpříznivější, avšak v letních měsících bude vyžadovat vhodné stínění, které zabrání přehřívání a pro tento účel slouží kvalitní stínící technika, která je nezbytná.

Při plánování zimní zahrady je dobré si prostor rozdělit minimálně na tři zóny a to prostor pro odpočinek, pro rostliny a propojovací cesty.

Na konstrukci zimní zahrady je nejvhodnější hliník, který je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a tvarově stálý. Dalšími možnými materiály jsou plast a dřevo.

Pokud nechcete, aby v zimní zahradě vznikl skleníkový efekt je nutné dodržení těchto základních podmínek:

  • tepelněizolační zasklení, které bude naprosto dokonalé

  • vhodná stínící technika

  • odvětrávání zimní zahrady

  • zaizolování podlah a konstrukce s fasádou

Pokud i vy toužíte po tom zvětšit plochu svého rodinného domu a vytvořit si tak jedinečné místo pro relaxaci a příjemné trávení svého volného času, investujte do zimní zahrady, která Vám umožní dokonalý výhled do zahrady v letním i zimním období.

Více informací naleznete ZDE.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět