Celoročně obyvatelné zimní zahrady se stíněním

Datum: 1. 4. 2020

K tomu, aby vám bylo v zimní zahradě příjemně po celý rok, potřebujete zajistit její dokonalé stínění a vytápění. Takováto zimní zahrada vám potom dokáže skvěle posloužit jako další obytný prostor a představuje tudíž variantu, jak rozšířit obytnou plochu vašeho domu.

Pokud toužíte po celoročně obyvatelné zimní zahradě, není pro nás žádný problém tomuto požadavku vaši zimní zahradu přizpůsobit. Zimní zahrada je tím nejvhodnějším prostředkem pro propojení exteriéru s interiérem, který zaručí velmi intenzivní kontakt s přírodou.

Zimní zahrada je nejčastěji realizována formou přístavby k rodinnému domu a to v podobě prosklené místnosti, která je určená k pěstování rostlin. Doporučuje se orientovat zimní zahradu směrem na jih, protože zde je dopad slunečního záření. Při plánování zimní zahrady je dobré si prostor rozdělit minimálně na tři zóny a to prostor pro odpočinek, pro rostliny a propojovací cesty. Na konstrukci zimní zahrady je nejvhodnější hliník, který je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a tvarově stálý. Doporučit ale také můžeme plast i dřevo.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět